Borsan Bor Kimya İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi; Ülkemiz Bor madeni açısından zengin bir ülkedir. Geleceğin teknolojisi olan Bor madeni ve Borlu ürünler alanında Ar-Ge çalışması yürüterek, ürün geliştirmek için faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. Ciddi bir yatırım ile başlattığımız bu çalışmalarımızda insan hayatını kolaylaştıracak ürünlerin yanı sıra, üretim ve savunma sanayi alanlarında kullanılacak ham madde geliştirmeleri de gerçekleştirmekteyiz.

Özellikle Motor Yağı Katkısı, Motor Yağı, Tarım, Temizlik, Metalürji, Seramik, Ahşap Koruma, Cam, Yalıtım, Tekstil Tipi Fiberglass, Sağlık, Enerji ve diğer alanlarda çalışmalar yürütmekteyiz.

Borun Kullanım Alanlarında Geleceği Tasarlayan Borsan; her sektöre kolaylık sağlayacak bor ürünlerini sektöründe uzmanlaşmış profesyonel ekibiyle birlikte üreterek Türkiye ve Dünya Pazarının büyümesine katkı sağlıyor.

Misyonumuz

  • Bor Madenini Faydalı Kullanmak.
  • Bor Madeni Kaynaklarının Sürdürülebilir Olması.
  • Borlu Ürünler Geliştirmek.
  • İnsan Hayatını Kolaylaştırmak.

Vizyonumuz

Yürütülmekte olan bütün faaliyetlerimizde “Kalite, Sürdürülebilirlik, İnovasyon ve Müşteri Memnuniyeti” kurallarını benimseyen, ülkemizde ve dünyada ticaret pazarında saygın, sektöründe ise lider konumda bir kuruluş olmak.